~ * ~ Witam serdecznie na mon Joli visage ! ~ * ~

wtorek, 1 marca 2011

Witam serdecznie na mon Joli visage !!!

           Na tej stronie znajdziecie przeróżne recenzje kosmetyków pielęgnacyjnych i poprawiające samopoczucie we własnej skórze, które sama przetestowałam. Nie jestem zakupoholiczką, choć nieraz wydaje mi się, że coś bardzo małego siedzi we mnie w środku.
           Chciałabym zacząć od małego wprowadzenia do kosmetyków mineralnych, ponieważ tak naprawdę od tego zaczęła się moja przygoda z różnymi kosmetykami do makijażu (wcześniej nie korygowałam swojej twarzy makijażem, po prostu nie było to mi potrzebne, teraz robię to wyłącznie dla samej siebie, tak jak już wspomniałam, aby poprawić sobie samopoczucie ;]) - od kupna podkładu mineralnego, którego od razu pokochałam, ponieważ jako laik w temacie makeup, bałam zrobić sobie krzywdę po przez złe nałożenie pudru prasowanego. Chciałam puder sypki i w sumie przez przypadek skusiłam się na podkład mineralny. Słyszałam o wielu zaletach, głównie tych, które w jakiś sposób pomagają skórze z problemami (szczerze, dla mnie to było dziwne, ponieważ przez dłuższy czas wydawało mi się, że skóra przykryta warstwą makijażu, nie oddycha). Jako, że mam cerę wrażliwą na podrażnienia, dziedzicznie po mamie - skórę naczynkową i do tego wszystkiego dochodzi trądzik. Nie chciałam ciężkich kosmetyków z pełnym kryciem, tylko takie, które zamaskowałyby niedoskonałości t.j. rumienie czy blizny potrądzikowe i sińce pod oczami. Wydaje mi się, że jak na razie podkład mineralny spełnia moje wymagania (a one nie są wygórowane ;P).
           W drogerii chcąc kupić Maybelline Pure.Powder Mineral, natrafiłam na niezwykle genialną osobę, bardzo optymistyczną, wygadaną w temacie. Prześwietliłam mnie niczym Roentgen, powiedziała mi co powinnam zrobić, aby moja cera była w lepszej kondycji oraz poleciła mi podkład mineralny, tłumacząc mi dlaczego ten a nie Maybelline, również sama to przetestowałam na własnej skórze. Ale o tych kosmetykach będzie kolejny wpis. Chcąc przypomnieć sobie oraz pogłębić swoją wiedzę na temat kosmetyków mineralnych, zgromadziłam i stworzyłam ogólny charakterystykę i sposób w jaki sama nakładam taki produkt, którym jest podkład mineralny.


Kosmetyki mineralne składają się w 100 % z naturalnych składników. Są pozbawione konserwantów, środków barwiących i zapachowych. Zawarte w nich składniki dobrze kryją niedoskonałości skóry, nie podrażniają, nie zapychają porów i chronią przed promieniowaniem słonecznym. Chociaż są wodoodporne, nie wysuszają skóry.

Kosmetyki pielęgnują skórę dzięki czystym minerałom, jak: wapń - przywraca równowagę, magnez - pobudza metabolizm oraz relaksuje, a potas - świetnie nawilży skórę. Dodatek cynku lub kaolinu ma działanie antybakteryjne, przyśpiesza gojenie się niedoskonałości oraz redukuje wydzielanie sebum.

Dzięki swojej sypkiej konsystencji, braku wosków i olejków, kosmetyki te nie są pożywką dla bakterii, dlatego są idealne dla osób z trądzikiem, nadwrażliwą i atopową cerą, bo skóra swobodnie oddycha.

Nie zawierają wypełniaczy takich jak: talk, tłuszcze, środki zapachowe i konserwujące - minimalizuje to ryzyko alergii, a jednocześnie sprawia że są bardzo wydajne - bo są to skoncentrowane pigmenty.

Składniki używane w kosmetykach mineralnych:
* dwa główne składniki znajdujące się w większości kosmetyków mineralnych to dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) i tlenek cynku (Zinc Oxide). Oba są z naturalnymi składnikami, które mają właściwości przeciwzapalne, dlatego mogą działać uspokajająco w takich przypadkach jak trądzik różowaty i trądzik zwykły. Dwutlenek tytanu (jest naturalnym źródłem białego pigmentu i najlepszym naturalnym filtrem przeciwsłonecznym) i tlenek cynku (posiada właściwości przeciwzapalne, łagodzi i uspokaja skórę, stanowi również filtr UV) są także składnikami, które występują w większości produktów ochrony przeciwsłonecznej, zatem kosmetyki mineralne powinny mieć pewien stopień ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych,
* tlenek żelaza (Iron Oxide) - występują w przyrodzie, ale do kosmetyków są wytwarzane w laboratoriach, aby uniknąć zanieczyszczeń. Dają przepiękne, bardzo naturalne kolory "ziemi".
* mika - nazwa grupy minerałów występujących na całym świecie w postaci silnie błyszczących płatków. W kosmetykach jest oczyszczona i zmielona na pyłek. W kosmetykach działają jak maleńkie pryzmaty, odbijając i rozpraszając światło, dzięki czemu ukrywają niedoskonałości, a cera staje się rozświetlona i promienna. Pudrom mika nadaje lekkości i powoduje, że rozprowadzają się jedwabiście. Czysta, niewzbogacona mika jest sypka i nie zbryla się. Dodana do kosmetyków działa przeciwzbrylająco. W porównaniu z wypełniaczami organicznymi słabiej wchłania sebum i dlatego polecana jest dla cery normalnej i suchej,
* kaolin - poprawia przyczepność pudru (utrwala makijaż), pochłania sebum. Jest miękki i jedwabisty, ułatwia rozprowadzanie kosmetyków. Nie jest całkowicie transparentny, ma bardzo słabe właściwości kryjące. Nie zmienia w znaczny sposób barwy pigmentów, jedynie je rozjaśnia,
 * krzemionka (Silica) - zwiększa sypkość, zwiększa "poślizg", nadaje pudrom jedwabistości, rozprasza światło, zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd. Silnie adsorbuje sebum oraz wilgoć (dla cery tłustej i mieszanej).
* skrobia kukurydziana (Zea Mays (Corn) Starch), puder ryżowy (Oryza Sativa (Rice) Powder), puder jedwabny (Serica), puder perłowy, puder bambusowy (Bambusa Arundinacea (Bamboo) Stem Extract), azotek boru (Boron Nitride), stearynian magnezu (Magnesium Stearate), mirystynian magnezu (Magnesium Myristate), węglan wapnia (Calcium Carbonate).

~ spis składów w podkładach mineralnych ~

Kosmetyki mineralne występują w postaci:
* podkładu - dają naturalne, półmatowe pokrycie,
* korektora - służą do ukrycia poważniejszych problemów, takich jak: znamiona, blizny itp.,
* pudru - bezbarwne, nadają makijażowi pożądane wykończenie: połysk lub matowe,
* pudru brązującego - świetne naturalne kolory, dla nadania skórze opalonego odcienia,
* cieni i różu - mnóstwo kolorów, matowych, perłowych i z błyszczącymi drobinkami.


Nakładanie:
- nawilżona skóra kremem i wysuszona lub połączenie minerałów z kremem - fluid
- odpowiedni kolor
- spryskanie pędzla wodą termalną (intensywne krycie) lub nałożyć podkład na sucho, a na koniec spryskać całą twarz wodą termalną (makijaż będzie się lepiej trzymał, a krostki i nierówności zostaną lepiej zakamuflowane)
- pod podkłady mineralne nie stosować korektorów o kremowej konsystencji, raczej sypkie, ponieważ wszelkie niedoskonałości skóry lepiej poprawiać po nałożeniu podkładu - wyjątkiem są korektory w odcieniu zielonym (na naczynka i zaczerwienienia) i niebieskim (służy do punktowego rozświetlania i krycia żółtawych plamek),
- podkład nakładamy zaokrąglonym pędzlem, najlepszy będzie pędzel kabuki (okrągły pędzelek z krótką rączką i gęstym włosiem lub pędzel o zbitych włoskach płasko ścięty), wykonane z miękkiego włosia,

* zamknięty słoiczek odwracam do góry nogami (minerały wydostaną się przez sitko),
* odwracam z powrotem słoiczek wieczkiem do góry i lekko postukuję w wieczko (minerały opadną na sitko),
* otwieram słoiczek - na wieczku pozostała cieniutka warstewka minerałów
 lub * wysypuję minerały na wieczko (talerzyk przeznaczony do kosmetyków)
* zbieram minerały pędzlem, pukam pędzlem o słoiczek i nakładaj pojedynczą warstwę na twarz - kolistym ruchem wsmarowuję puder w skórę, lekko dociskając pędzel lub prostym ruchem z góry na dół. Jeżeli uzyskałam za małe krycie - nakładam drugą warstwę, ale pamiętaj, że najczęstszym błędem jest nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyków.

- cienie można nakładać na nakremowaną powiekę lub wilgotnym aplikatorem - dzięki temu będą się lepiej trzymały, a podczas nakładania nie osypią się,
- minerały zmywać kosmetykami do demakijażu: mleczka, żele, mydło.


Mam nadzieję, że bardziej Wam przybliżyłam i w miarę uporządkowałam kwestię dotyczącą kosmetyków mineralnych, zbierając je w jednym miejscu i pisząc o najważniejszych informacjach.

Pozdrawiam,
~ imadoki


Źródło:
snobka.pl
malika.republika.pl
wizaz.pl i wizaż.pl
kosmetyki-mineralne.com
kosmetyki-mineralne.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz